Hledáte chytlavou četbu pro rostoucí děti? Poradíme vám pár zajímavých titulů!

Četba je u dětí jedním z velice důležitých zdrojů aktivit, které mohou pozitivně podpořit celou řadu dovedností. Děti si dokáží v rámci četby rozvíjet slovní zásobu, dorozumívací schopnosti, vědomosti, a dokonce i fantazii a logické myšlení.

To vše přitom získávají, aniž by si to děti mohli uvědomovat. Problémem ale je, že mnohdy hlavně školský systém dětem zadává takovou četbu, která není pro dětské publikum záživná. My vám tak přinášíme několik tipů na zajímavá díla, která naopak děti dokáží ocenit.

Všem známý a oblíbený Harry Potter

Asi není potřeba představovat samotného hrdinu a jeho svět. Harry Potter patřil hlavně v posledním desetiletí mezi ty největší fenomény dokonce i na filmovém plátně nebo ve videoherním průmyslu. Přitom jeho autorka se skoro do databáze spisovatelů ani nedostala kvůli dlouhodobému odmítání otisku jejích knih.

Ačkoliv dnes snad není dítě, které by neznalo Harryho Pottera z televize, tak knihy skrývají mnohem víc. Nechceme rozhodně vyzrazovat nic konkrétního, ale věřte, že hlavně rozvoj děje a vedlejší postavy zde získávají mnohem více prostoru.

Knižní série počínající Eragonem

Dračí jezdci, fantasy svět a neutichající boj s temnotou. Pokud bychom chtěli ve zkratce popsat určité knihy, tak to bude právě dračí série, jejíž nejslavnější zástupce je Eragon. I když zfilmované pojetí nedopadlo tak, jak se očekávalo, tak knihy mají miliony fanoušků. V rámci knižní databáze přitom patří mezi skryté poklady. Svět je poměrně komplikovaný, ale velice barvitě líčený. Pro nadšeného čtenáře je tak orientace v něm doslova požitkem!

Poznejte Pána prstenů i z jiné perspektivy

Ačkoliv má directors cut verze pána prstenů více než 12 hodin, tak stále nedokáže popsat vše důležité, co se ve Středozemi vůbec děje. Tolkien je rozhodně spisovatelem, který vybudoval neskutečně rozsáhlé světy a žebříčky knih opanoval zcela právem. Nejen samotný Pán prstenů, ale také další díla jako Hobit, nebo velice složitá kniha Silmalirion, dokáží člověka pohltit na desítky hodin čtení o jednom z nejdokonalejších fantasy světů.