Jak vybrat dokonalé květiny pro téměř každou příležitost

Dávat někomu květiny nám může pomoci vyjádřit různé pocity, od vyznání lásky nebo poděkování až po vyjádření soustrastů nebo omluvy. Jsou přirozené, krásné a voňavé – dokážou vyvolat emocionální odezvu téměř u každého příjemce.

Za tisíce let, kdy si květiny navzájem dáváme, se staly tradičním dárkem při mnoha zvláštních příležitostech. Někdy může být váš výběr květin ovlivněn tradicí nebo etiketou, což komplikuje to, co se na první pohled může zdát jako jednoduché rozhodnutí.

Abychom vám pomohli, sestavili jsme tohoto průvodce výběrem dokonalých květin pro téměř každou příležitost. Čtěte dále a dozvíte se více.

Květiny na Valentýna

Růže jsou první květinou, která nás na Valentýna napadne. Jejich živé odstíny červené a růžové nabízejí dokonalý symbol vášně a romantiky ve vašem vztahu. Vypadají skvěle samy o sobě jako jeden květ, v malém trsu nebo jako součást většího trsu.

Ačkoli růže jsou tradiční volbou, jiné druhy, jako jsou tulipány, hyacinty, orchideje a karafiáty, mají také ten jasný a láskyplný pocit, což z nich dělá skvělou alternativu k růžím nebo pěkným květinám, které lze smíchat do krásně prezentované valentýnské kytice.

Den matek květiny

Vaše matka hraje ve vašem životě zvláštní roli, takže je jen správné, že jí dostanete nějaké speciální květiny, když se blíží Den matek. Budete chtít vybrat uspořádání, ve kterém se bude cítit milovaná a oceňovaná a zároveň je to něco, co bude ráda vystavovat.

Rozhodněte se pro jasnou a temperamentní kytici – druhy jako barevné karafiáty a růže smíchané s chryzantémami, liliemi a kopretinami Gerbera jsou skvělou volbou. Nejen, že rozzáří každou místnost, ale jejich jemná vůně osvěží její domov na další dny.

Gratuluji květiny

Existuje mnoho příležitostí, ke kterým byste mohli chtít poblahopřát, jako je nová práce, promoce nebo nový domov, a květiny jsou jedním z nejlepších způsobů, jak vyjádřit své pocity. V závislosti na důvodu, proč je posíláte, ročním období a vkusu příjemce možná budete muset zvážit typ květin, které dáváte.

Pokud například kupujete příteli jako dárek pro kolaudaci v létě, nádherná kytice barevných, vonných květin opustí jejich nový domov svěží a přívětivý.

Jarní aranžmá by měla být bledá pro jemnější vzhled, zatímco hlubší a sytější odstíny fungují nejlépe v zimních měsících.

Květiny pro nové miminko

Květiny jsou úžasným symbolem nového života, a jako takové jsou fantastickým dárkem pro přivítání miminka na svět a zároveň nabízejí svá nejvřelejší přání šťastným novým rodičům. Nejlepší je držet se tradičních barev, které odpovídají pohlaví nově příchozího, takže se rozhodněte pro modrou a sytě fialovou pro chlapce a růžovou a krémovou pro dívku.

Velké barevné růže jsou skvělým středem pro tento typ aranžmá a můžete je kompenzovat menšími květinami, které doplňují odstín jejich okvětních lístků. Pokud posíláte květinový dárek do nemocnice, možná by stálo za to zvolit květiny s malou až žádnou vůní, aby uspokojily všechny návštěvníky.

Zásnubní květiny

Zasnoubení je čas na oslavu lásky dvou lidí k sobě navzájem a neexistuje lepší způsob, jak srdečně poblahopřát, než kyticí, která odpovídá sentimentu.

Jedním z nejlepších způsobů, jak vybrat dokonalé květiny pro šťastný pár, je pokusit se vybrat něco, co odpovídá oběma jejich osobnostem. Vyzkoušejte takové květiny, jako je okázalá chryzantéma a orientální lilie pro pár, který má velké osobnosti, nebo sedmikrásky a žluté karafiáty pro lidi, kteří se neustále smějí.

Květiny říct všechno nejlepší k narozeninám

Přestože existuje celý svět dárků, které si můžete koupit k narozeninám, květiny se budou hodit téměř ke všemu a dokonce i samy o sobě budou skvělým dárkem. Existuje několik způsobů, jak najít ideální volbu pro svého milovaného, ​​přičemž nejjednodušší je vybrat si jeho oblíbený druh květiny a obejít to – spolehlivý způsob, jak vykouzlit úsměv na tváři.

Dalším způsobem, jak si vybrat, je vybrat jednu z tradičních květin spojených s měsícem narození vašeho milovaného:

Leden — Karafiát

Červenec – Larkspur

únor — Fialová/Iris

Srpen — Gladiolus

březen — Narcis

září — Astra/Pomněnky

Duben — Sladký hrášek/sedmikráska

Říjen — Marigold

Květen — Konvalinka

Listopad — Chryzantéma

Červen — Růže

prosinec — Vánoční hvězda

Květiny k výročí svatby

Květiny jsou tradičním dárkem pro pár k výročí jejich svatby. Protože každá z nich je milníkem a přichází jen jednou, existují tradiční květiny, které odpovídají počtu let, kdy byli vaši přátelé nebo příbuzní spolu.

Odesílám brzké uzdravení květiny

Když je blízký člověk zraněný nebo nemocný, dar květin je jedním z nejlepších způsobů, jak rozzářit jeho den. Pokud nevíte, že mají osobní preference, díky výběru živých, odvážných květin plných života se budou okamžitě cítit zdravější a šťastnější. Pokud je váš přítel nebo příbuzný v nemocnici, kytice květin rozzáří jejich ponurý pokoj.

Žlutá představuje život a zdraví, ale pěkně zvládnou i červené a oranžové květy. Podívejte se na druhy, jako jsou slunečnice, narcisy, tulipány a široké barevné růže, abyste dodali dávku pozitivních vibrací. Pokud je váš blízký v nemocnici, dejte pozor, abyste si nevybírali květiny s výraznou vůní, aby neurážely ostatní, kteří by mohli být citliví.

Děkuji květiny

Posílání nebo darování květin je jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak někomu poděkovat, a svou vděčnost můžete skutečně projevit výběrem barvy a typu. Některé druhy děkovných květin tradičně vyjadřují různé pocity: například sladký hrášek se používá k vyjádření „díky za příjemně strávený čas“, hortenzie může znamenat „děkuji za pochopení“ a chryzantémy mohou říkat „děkuji, že jste“. skvělý přítel‘.

Dalším skvělým způsobem, jak vybrat děkovnou kytici, je její přizpůsobení vkusu vašeho příjemce. Pokud je znáte natolik dobře, že znáte jejich oblíbenou květinu nebo barvu, inspirujte je k aranžmá, které si zamilují.

Květiny, které umí říct promiň

Každý někdy udělá něco špatně a jedním z nejsmysluplnějších způsobů, jak se omluvit, je kytice květin. Barvy jsou zde důležitou věcí, kterou je třeba zvážit, protože nechcete být s výběrem příliš drzí. Bílá symbolizuje mír a odpuštění, zatímco žlutá je odstínem přátelství a přátelství. Vyberte si jednu nebo jejich kombinaci a spárujte ji s kartou, která vyjadřuje vaši lítost, a budete mít ideální dárek na omluvu.