Jak vybrat dárek pro své přátele

Dávání dárků je skvělý způsob, jak svým přátelům ukázat, že vám na nich záleží, ale někdy může být obtížné najít ten dokonalý dárek. Naštěstí s trochou rad a intuice budete schopni vybrat perfektní dárek i pro ty nejobtížnější lidi.

Začněte generovat nápady

Vezměte si kus papíru a začněte psát nápady na dárek. Zamyslete se nad tím, co má váš přítel rád z hlediska koníčků a zájmů. Zúžit seznam na to, jaký druh knih, filmů nebo hudby se jim líbí. Zvažte, jaký typ dárku chcete svému příteli koupit: vtipný dárek, sentimentální dárek atd.

 • Mějte tyto nápady na paměti, když budete pokračovat ve vytváření dalších nápadů a zužujete svůj výběr.

Vyberte dárek, který souvisí s jejich osobností

Pomocí mentálního seznamu informací, které jste si poznamenali, přemýšlejte o darech, které mluví o tom, kým jsou jako člověk.

 • Kupte svému kamarádovi posedlému hudbou album nebo tričko z merchandise jejich oblíbené kapely. Podívejte se také na členství ve fanklubech.
 • Získejte umělecké nebo řemeslné potřeby pro uměleckou osobu. Přemýšlejte o uměleckých projektech, které by chtěli uskutečnit, nebo o práci, kterou nedokončili.
 • Kupte pokojovou rostlinu, řádně ji zabalte a pošlete jako dárek svému příteli, který miluje zahradničení.
 • Hledejte vzácné nebo nepředvídatelné týmové memorabilie pro sportovního přítele. Podívejte se na EBay, kde najdete podepsané karty, bambule, samolepky nebo jiné sportovní předměty, které ostatní pravděpodobně mít nebudou.
 • Kupte hračky pro domácí mazlíčky dané osoby. Domácí mazlíčci jsou pro své majitele důležití a někdy může dárek pro domácího mazlíčka znamenat stejně jako dárek pro jeho majitele

Zvažte ruční výrobu dárku

Pokud dáváte dárek blízkému příteli, dobrý dárek bude ten, ke kterému se vy i přítel můžete vztahovat a který má velký význam. Myslete na dárek, který symbolizuje váš vztah, a pamatujte, že ohleduplnost a úsilí mohou znamenat víc než peníze.

 • Udělejte dárek, který může odkazovat na věci, které jste společně udělali.
 • Vytvořte si zápisník se všemi svými fotografiemi. Může to být skvělý dárek, protože váš přítel ocení čas, který tomu věnujete, a vrátí se mu vzpomínky.
 • Vyrobte něco jednoduchého, jako je náramek přátelství nebo náhrdelník, abyste svému příteli připomněli, jak moc vám na něm záleží.

Napište dopis o tom, jak moc si vážíte dobrého přítele

Někdy může být smysluplná zpráva nebo dopis promyšlenější než fyzický předmět. Spojte svůj dopis s dárkem a určitě uděláte dojem. Nedělejte to však příliš zdlouhavé!

 • Pamatujte, že méně je někdy více. Pokud svůj dopis uděláte příliš dlouhý, může vám začít připadat veselý nebo neupřímný.
 • Pokud bojujete s délkou, zamyslete se nad tím, čeho si na svém příteli nejvíce ceníte. Dokonce se můžete soustředit na konkrétní okamžik, například když vám pomohli v nouzi.

Vyberte si zážitek před materiálním zbožím

Pouhé trávení času s někým mu může ukázat, že vám na něm záleží, a zážitky mohou být ještě zábavnější než fyzický předmět, který nemusí mít moc k užitku.

 • Vezměte kamaráda na večeři, drink, koncert nebo do kina. Stejně jako u fyzických dárků myslete na osobnost a zájmy svých přátel a podle toho vyberte dárek.
 • Kupte svému příteli členství v místním muzeu, akváriu nebo zoo. Dostanou volný vstup na rok a také speciální výhody za připojení.
 • Zbláznit se trochu! Někdy jsou dárky, které se zdají nemožné, za rozumnější cenu, než si dokážete představit. Podívejte se na jízdu na koni, pokud váš přítel miluje zvířata, nebo na parašutismus, pokud je váš přítel odvážlivec. Půjčte si auto a prohlédněte si státní park s dobrodružným přítelem

Dejte jim něco, co skutečně chtějí

Někdy při předávání dárků přeháníme přemýšlení o tom, jak dát absolutně dokonalý dárek. Důležitější je však myslet na to, jak dárek na vašeho přítele zapůsobí a zda pro něj není něčím skutečně užitečným a smysluplným. 

 • Například to, že váš přítel má opravdu rád kočky, ještě neznamená, že bude skutečně chtít sadu magnetů pro kočky na lednici.