Vyhněte se běžným nástrahám při rozdávání dárků

Jaké nástrahy na vás mohou čekat při rozdávání dárků? To si povíme v tomto článku.

Získejte to, o co žádali, pokud o to požádali

Někteří lidé jsou velmi přímočarí a bez váhání vám řeknou, co chtějí. Pokud vám daná osoba již řekla, že chce konkrétní dárek, nepřemýšlejte nad věcmi a snažte se pro ni získat něco jiného. Získejte to, o co žádali, protože je to něco, co využijí a co zjevně chtějí. 

  • Pokud vám například daná osoba řekla, že opravdu chce nový toustovač, protože má rozbitý toustovač, pořiďte mu nový toustovač.
  • Pokud řekli, že chtějí dárkové karty pouze na nákup videoher, dejte jim dárkovou kartu do obchodu s videohrami nebo ke stažení her do zařízení.

Přispějte na charitu svým jménem, ​​nikoli jako dar

Neposkytujte charitativní dary jménem dané osoby. Může se zdát, že to je něco, co by ocenili a někteří lidé možná. Většina lidí je však s tímto typem dárku spokojena méně než s něčím, co by skutečně mohli použít.

  • Pokud osoba požaduje dary jejím jménem, ​​měli byste je získat. Dávejte si však pozor, abyste předpokládali, že to je něco, co by chtěli.

Nebojte se dát stejný dárek více než 1 osobě

Mnoho lidí cítí potřebu získat pro každého na seznamu jiný dárek. To může být náročné a není to nutné. Pokud chcete nakupovat pro více lidí a najdete něco, co by se podle vás líbilo více než jednomu z nich, kupte všem stejný dárek.

  • Například, pokud máte na svém seznamu 3 přátele a najdete opravdu skvěle vypadající lampu, o které si myslíte, že by se jim všem líbilo, kupte 3 takové lampy a dejte 1 každému ze svých přátel.

Shromážděte své peníze s přáteli nebo rodinou, pokud je dar nad vaše možnosti

Není nic špatného na tom, když se pustíte do velkého dárku se skupinou přátel nebo rodiny, pokud si nemůžete dovolit pořídit někomu něco, co opravdu chce nebo potřebuje. Zkuste si promluvit se svými přáteli několik týdnů předem, abyste zjistili, zda by nechtěli udělat skupinový dárek.

  • Například, pokud máte přítele, který nedávno ztratil svůj mobilní telefon a nemůže si dovolit nový, můžete s několika přáteli spojit své peníze a koupit jim nový telefon.
  • Pokud váš rodič potřebuje novou televizi, můžete se vy a vaši sourozenci podělit o náklady na novou televizi.