8 tipů, jak vybrat narozeninové dárky pro děti

Ať už jste milující prarodiče, zábavná teta/strýc nebo dokonce rodinný přítel s dobrými úmysly, koupit dárek pro „malé“ ve vašem životě může být skličující úkol. S tolika možnostmi na trhu, kde začít? Člověk se vystavuje riziku, že koupí dárek, který se mu nelíbí ani nepotřebuje.

Na druhou stranu, jako rodiče jsme byli na konci mnoha takových dobře míněných dárků. Dárky, které teoreticky zní skvěle, ale přejeme si, aby se u nás dárci před nákupem ohlásili. I když jsme ocenili záměr, je to hrozný pocit, když si vaše ratolest s něčím hraje 2 minuty a rychle na to zapomene, zvláště když to bylo dáno s tolika láskou.

Sestavili jsme proto malého průvodce nákupem smysluplných dárků pro nejmenší, které máte rádi.

VÍCE, VĚTŠÍ, DRAŽŠÍ není vždy lepší.

Koupit spoustu dárků nebo dokonce velký a drahý dárek není vždy lepší. Přemýšlejte o účelu darování. Pokud je váš účel splněn, na počtu dárků, velikosti a ceně nezáleží.

Vyberte si dárky, které povzbudí čas s rodinou

Jak se život stává rušnějším, dárky, které sbližují rodinu a rozšiřují příležitosti k interakci, jsou vždy oceněny. Knihy, vnitřní a venkovní hry, aktivity a zážitky jsou skvělou volbou.

Vyberte Dárky s otevřeným koncem

Dárky, které lze využít mnoha způsoby, pokaždé vytvářejí příležitosti pro různé typy hry a konverzace. Dárky, jako jsou kostky lego, dlaždice magna nebo pomůcky pro umění a řemesla, podporují kreativitu a představivost.

Vyberte si udržitelné dárky

Se všemi našimi problémy s klimatem a životním prostředím musíme dát naší příští generaci lepší svět, ve kterém se bude žít. Při výběru dárku se ujistěte, že vybíráte dárky pro udržitelnost. Podporujte podniky, které používají recyklované a recyklovatelné produkty. Vyhněte se co nejvíce plastům.

Vyberte si dárky, které podpoří vaše hodnoty

Zeptejte se sami sebe, zda dárky, které vybíráte, podporují vaše hodnoty. Co byste chtěli malému předat ve svém životě? Vaše kultura, vaše dědictví, vaše laskavost, vaše empatie, vaše láska k životnímu prostředí, vaše láska ke zvířatům? Dárky, které kupujete, také odrážejí to, kdo jste, a jsou způsobem, jak sdílet kousek sebe sama s malým, kterého milujete.

Vyberte si dárky, které rozvíjejí dovednosti

Dárky, které vyživují a rozvíjejí jakýkoli typ dovedností – sociální, emocionální, fyzické, kognitivní dovednosti, dovednosti kritického myšlení jsou vždy užitečné a rodiče je ocení.

Vyberte si dárky, které přinášejí radost

Kupte si dárky, které vám vykouzlí úsměv na tváři, které vás rozesmějí nahlas a vyvedou na povrch vaše vnitřní dítě. Je pravděpodobné, že totéž udělá i s malým ve vašem životě.

Vyberte dárky, které rostou

Pokud nejde o zážitek, nikdo nechce jednorázový dárek. Vybírejte dárky, které rostou s vaším nejmenším. Dárky, které vydrží a povzbudí vaše děťátko, aby se vracelo. Jak vaše dítě roste, přizpůsobuje se jeho měnícím se potřebám. Například dobře napsaná kniha darovaná batoleti začíná jako kniha, kterou čte rodič, až ji nakonec přečte dítě.

Mějte na paměti těchto několik zásad, až budete příště nakupovat pro malého, kterého milujete. Garantujeme, že dárek se bude líbit a znovu a znovu ho využijete!